Dobrze, że mamy internet. Tak myśli wielu dorosłych. Co więcej, tak mówią seniorzy, którzy większość swojego życia żyli w czasach, kiedy nie było czegoś takiego jak internet. A dzisiaj oni sami są wręcz uzależnieni od tego świata, który ułatwia wiele rzeczy. To fakt. Mamy takie czasy, jakie mamy, dlatego korzystajmy z tych wygodnych udogodnień, dzięki czemu nie będziemy musieli kłopotać się pewnymi sprawami. Ale uwaga! Sieć to także niebezpieczeństwo. O tym przekonał się główny bohater książki pt.”Pokaż mi” autorstwa Marcela Mossa (https://www.taniaksiazka.pl/pokaz-mi-marcel-moss-p-1377416.html).

Zagrożenie online

Kim jest Marcel Moss? Nik tak dokładnie nie wie. Jedyne co o nim jest wiadomo to fakt, że jest tajemnicznym autorem facebookowego profilu ZWIERZENIE.  Wydał także już dwie książki „Nie odpisuj” i „Nie patrz”, które z miejsca podbiły świat czytelników. Nikt tak dosadnie i tak prawdziwie (!) nie opisał zagrożeń, jakie czyhają na wszystkich w sieci. Hejt, kłamstwa, fałszywe osobowości – czy każdy z nas o tym pamięta? Rzadko kto! A tak naprawdę w ten sposób można łatwo popaść w kłopoty. Każdy z nas doskonale powinien zdawać sobie z tego sprawę. O tym mówi m.in. książka pt.”Pokaż mi“. Głównym bohaterem książki jest Łukasz. W sumie patrząc na niego nie można powiedzieć, że jego życie jest złe. Wręcz przeciwnie – wszystko idzie całkiem fajne. Ma dom, ma ukochaną narzeczoną i ma kredyt na samochód. Z przyjacielem zawsze może wyskoczyć na piwo i w sumie ma stałą pracę na kierowniczym stanowisku. Łukasz twierdzi, że jego życie jest nudne. Narzeczona zbyt przewidywalna, a szefowa wkurza go jak nie wiem. Dlatego mężczyzna szuka rozrywek chociażby pod postacią romansów z innymi kobietami. Jagoda – narzeczona – dowiaduje się o wszystkim, a jego związek wisi na włosku.

Wiem o Tobie wszystko

Jakby tego było mało, Łukasz popada w kłopoty przez pewną aplikację “Pokaż mi“. Każdy uczestnik, który się w niej zaloguje musi rywalizować o względy Królowej, która wszystkim przydziela zadania do wykonania. Im lepszy wykon i prezentacja, tym lepsza punktacja. Łukasz traktuje to jako formę zabawy, wykonując coraz bardziej wyuzdane, erotyczne i perwersyjne prośby Królowej. Po jakimś czasie czasie mężczyzna tak mocno się angażuje, że jest pewny miłości do Królowej. Uważa, że tylko ona go rozumie. Ale coś idzie nie tak. Nie można się już wycofać z tej aplikacji, ponieważ… Królowa rozpoczyna szantaż. W końcu ma kompromitujące zdjęcia Łukasza. Mężczyzna nie wie o co chodzi, ale próbuje dojść do tego, kto tak mocno chce go zniszczyć i kim tak naprawdę jest Królowa z aplikacji.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com