Z demonami mamy do czynienia już od bardzo dawna. Na szczęście nie w życiu realnym, ale w książkach, które są rozchwytywane przez czytelników na całym świecie. W końcu w słynnym Wiedźminie naszego polskiego autora mamy do czynienia z takimi stworami. Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że w świecie stworzonym przez Tolkiena mamy do czynienia z takimi stworami. Jeżeli ktoś uważa, że takie coś już mu się znudziło i chętnie przeczytałby coś innego, nowe spojrzenie na świat, to koniecznie powinien sięgnąć po książkę pt.”Czarny świt. Żniwiarz. Tom 5” autorstwa Pauliny Hendel (https://www.taniaksiazka.pl/zniwiarz-tom-5-czarny-swit-paulina-hendel-p-1377134.html).

Słowiańskie demony

Wiele osób mówi, że jest to książka unikalna jak na swoje czasy, kiedy została wydana. Zresztą nie chodzi tu o jedną książkę, bowiem jak widać mamy do czynienia już z tomem 5, który opowiada o walce ze słowiańskimi demonami. O potyczkach, jakich chyba jeszcze nikt nie spotkał w książkach. Seria “Żniwiarz” to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które lubią się bać i nie boją się tego, że w środku książki znaleźć można dość brutalne i obrazowo przedstawione sceny. Główną bohaterką tych wszystkich opowiadań jest Magdalena, która na pozór wiedzie bardzo normalne życie. Pracuje w małej księgarni i zajmuje się domem. Jeżeli ma ku temu okazję, to …tropi słowiańskie demony, jakie dość często ukazują się w jej miasteczku. Magda nowo poznanego chłopaka z którym wiąże pewne nadzieje, wprowadza w świat okrutnych demonów. W tym czasie z krainy zmarłych ucieka najpotężniejszy demon.

Ostateczne starcie

Czarny świt. Żniwiarz. Tom 5” to moment ostatecznego starcia. Tutaj wszystko powinno się wyjaśnić. Czy mimo wszystko dobro zwycięży nad złem? Czy jednak tym razem zło zatryumfuje zapanowując nie tylko nad wioską, ale również nad całym światem? Magdalena odraza się po raz kolejny z zaświatów i razem z piekielnym ogarem ledwo udaje jej się uratować Feliksa. We wsi Wiatrołom demony przejmują już coraz bardziej panowanie, skoro nawet za dnia można je zobaczyć. Wszyscy obawiają się, że Nija wróci z większą mocą? Czy Żniwiarzom uda się razem zebrać, aby razem bronić wolności człowieka – nie tylko ich wsi? To będzie problem, ponieważ wiele bliskich osób Żniwiarzy zginęło w walce z demonami. Ci zaczynają tracić wiarę, przez co siła demonów jeszcze bardziej rośnie. Magda będzie musiała dokonać cudu, aby uratować cały świat przed zagładą. Tylko, że jedna dziewczyna nie jest w stanie samotnie zmierzyć się z najgorszym demonem, który jak widać nigdy nie chce odpuścić.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com